FUDsters teraz nazywają Bitcoin “ gigantycznym tlącym się Czarnobylem siedzącym w sercu Doliny Krzemowej ”

Pośród Tether FUD sceptycy znaleźli kolejny cel – ekologiczny koszt bitcoina.

Hossa to także sezon FUD

Jak informowaliśmy, ostatnio Bitcoin Bank był świadkiem ponownego pojawienia się tego samego starego FUD. Najpierw pojawił się Tether (USDT), który został odnowiony po oznaczeniu go jako „Maszyna Doomsday”, ale FUD jest w rzeczywistości pełen „nieporozumień i spisków”, jak twierdzi analityk sieciowy Willy Woo.

Kierownictwo firmy Tether wielokrotnie wyjaśniało, że drukowanie i przepływ USDT są po prostu oparte na popycie, a stablecoiny są używane zamiast dolarów amerykańskich – w grę wchodzą podstawowe mechanizmy rynkowe.

Jeśli chodzi o dochodzenie NYDAG, dotyczy ono oszustwa popełnionego przez firmę, składającego nieprawdziwe twierdzenia o rezerwach wspierających Tether. Liczy się to, że „szanse, że Tether obniży bitcoiny są bliskie zeru” – powiedział ekonomista i handlowiec Alex Kruger.

Podczas gdy rynek walczy ze starym Tether FUD, ludzie chcą dyskutować o środowiskowych kosztach bitcoina, nazywając go „gigantycznym tlącym się Czarnobylem znajdującym się w sercu Doliny Krzemowej”.

„Wydobywanie bitcoinów jest w istocie popieprzoną wersją Candy Crush”, która zużywa „poziomy energii w * stanach narodowych *, aby wszystko działało” – twierdzi Stephen Diehl, inżynier oprogramowania i pisarz.

Jak Neerja Aggarwal Coin Centrum zauważyć w 2019 roku, z bardzo mało danych dostępnych na ilości energii elektrycznej zużywanej w zabezpieczaniu sieci Bitcoin, prowadzi naukowców do „Make założeń do wypełnienia luk w swoich szacunkach. Może to prowadzić do niepokojących nagłówków, takich jak: „Wydobywanie bitcoinów na dobrej drodze do zużycia całej światowej energii do 2020 roku”.

A teraz Diehl radzi wprowadzić zmiany, nie kupując Bitcoinów, nie wystawiaj się na kontakt z firmami zaangażowanymi w kryptowaluty i oczywiście powiedz swoim znajomym, aby również go nie kupowali.

Uważa również, że jest to politycznie możliwe do rozwiązania, ponieważ „W następnej administracji Biden mógłby powstrzymać problem marnotrawstwa bitcoinów jednym pociągnięciem pióra”

Ale Bitcoin to nie tylko system bez zaufania, który pomaga ludziom uniknąć błędów związanych z dewaluacją fiducjarną, ale także zużywa mniej energii niż ta używana przy wydobywaniu złota i biciu waluty papierowej.

Jak informowaliśmy, rosyjski gigant naftowy Gazprom Neft , spółka zależna państwowego giganta gazowego Gazprom, również zasila wydobywanie bitcoinów za pomocą gazu ziemnego z dodatkową korzyścią w postaci wykorzystania CO2, który uwalnia się podczas wiercenia ropy, co jest zobowiązaniem dla firm.

Firmy takie jak Boden Business Agency, które nawiązały współpracę z Research Institutes of Sweden (RISE) i Luleå University of Technology, w rzeczywistości pracują nad tym, aby wydobywanie bitcoinów było zrównoważone dzięki czystej energii.